گروه آموزش ریاضی گرگان
زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود : اول ریاضیات بخواند و دوم ریاضیات را به دیگران بیاموزد
صفحات وبلاگ
نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/٢۳

١) گروه ریاضی هیچ گونه نقشی در طراحی سوالات سوم راهنمایی نوبت دوم ندارد- و نباید داشته باشد!!- بنابراین وقتی چیزی نمی دانیم- و نباید بدانیم!!- ........چیزی هم برای گفتن در این زمینه نداریم.

٢) آخرین جلسه کارگاه تایپ سوالات  ریاضی روز پنجشنبه ٢/٢٩  در هنرستان نوآوران واقع در کوی ویلا برگزار خواهد شد. ساعت برگزاری: ١٧:٣٠

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/٢۱

برای کلاس فردا- تایپ ریاضی- یک فقره فلش با خودتان بیاورید. شاید عکس یا نرم افزار مناسبی در کلاس معرفی شد و  شما یک نسخه از آن را خواستید.  

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/۱۸

همکارمان خانم سمیه کوهساری در این جشنواره به مقام سوم رسیدند . این نتیجه - در اولین تجربه - و در شرایطی که برنامه ی اجرایی ایشان تمام و کمال ساخته و پرداخته ی خودشان بود   بسیار با ارزش است. از طرف گروه ریاضی   به خانم سمیه کوهساری تبریک عرض می نماییم. به امید موفقیت های بیشتر.

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/۱۸

جلسه ی دوم کارگاه تایپ ریاضی در محیط word2007  در مکان جدید برگزار می شود:

هنرستان نوآوران، واقع در کوی ویلا

زمان: پنج شنبه1390/2/22

ساعت: 17:30

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/۱٧

تاریخ جدید المپیاد ریاضی مرحله ی استانی: ١٣٩٠/٢/٢٢

مکان و ساعت برگزاری تغییری نکرده است

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/۱٢

آدمی را همواره دو معلم باشد:یکی روزگار و دیگری آموزگار
اولی به بهای زندگیت،دومی به بهای زندگی اش

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/٩

همکاران محترم ریاضی، آغاز هفته ی معلم  را به شما بزرگواران تبریک عرض می نماییم و بهترین ها را برای شما تلاش گران عرصه ی علم و دانش آرزومندیم.


نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/٧

سه شنبه 1390/2/6 - دبیرستان صدیقه کبری گنبد

خانم سمیه کوهساری و شش دانش آموز از مدرسه صفر روان در این جشنواره شرکت کردند . موضوع تدریس " چهارضلعی ها" بود . همکار محترم برنامه ریزی مناسبی برای این اجرا داشتند و هماهنگی ایشان با دانش آموزان قابل توجه بود. فارغ از نتیجه - که احتمالا اواخر هفته آینده مشخص می شود.- تلاش و حسن اجرای خانم کوهساری قابل تقدیر است و برای ایشان آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی را داریم.

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/٧

نخستین جلسه کلاس تایپ سوالات ریاضی:

پنج شنبه ١٣٩٠/٢/١۵

ساعت: ١٧:٣٠ الی ١٩

ساختمان ایرانشهر

نویسنده: مهرنوش ویزواری - ۱۳٩٠/٢/۳

مطلب جالبی که توسط همکارمان خانم سمیه کوهساری برای این صفحه فرستاده شده است:

یک دانشجو برای ادامه تحصیل و گرفتن دکترا همراه با خانواده اش عازم استرالیا شد. در آنجا پسر کوچکشان را در یک مدرسه استرالیایی ثبت نام کردند تا او هم ادامه تحصیلش را در سیستم آموزش این کشور تجربه کند.
   
روز اوّل که پسر از مدرسه برگشت، پدر از او پرسید: پسرم تعریف کن ببینم امروز در مدرسه چی یاد گرفتی؟ پسر جواب داد: امروز درباره خطرات سیگار کشیدن به ما گفتند، خانم معلّم برایمان یک کتاب قصّه خواند و یک کاردستی هم درست کردیم. پدر پرسید: ریاضی و علوم نخواندید؟ پسر گفت: نه!
روز دوّم دوباره وقتی پسر از مدرسه برگشت پدر سؤال خودش را تکرار کرد. پسر جواب داد: امروز نصف روز را ورزش کردیم، یاد گرفتیم که چطور اعتماد به نفسمان را از دست ندهیم، و زنگ آخر هم به کتابخانه رفتیم و به ما یاد دادند که از کتاب های آنجا چطور استفاده کنیم.
بعد از چندین روز که پسر می رفت و می آمد و تعریف می کرد، پدر کم کم نگران شد چرا که می دید در مدرسه پسرش وقت کمی در هفته صرف ریاضی، فیزیک، علوم، و چیزهایی که از نظر او درس درست و حسابی بودند می شود. از آنجایی که پدر نگران بود که پسرش در این دروس ضعیف رشد کند به پسرش گفت: پسرم از این به بعد دوشنبه ها مدرسه نرو تا در خانه خودم با تو ریاضی و فیزیک کار کنم. بنابراین پسر دوشنبه ها  مدرسه نمی رفت.
دوشنبه اوّل از مدرسه زنگ زدند که چرا پسرتان نیامده. گفتند مریض است. دوشنبه دوّم هم زنگ زدند باز یک بهانه ای آوردند. بعد از مدّتی مدیر مدرسه مشکوک شد و پدر را به مدرسه فراخواند تا با او صحبت کند.
وقتی پدر به مدرسه رفت باز سعی کرد بهانه بیاورد امّا مدیر زیر بار نمی رفت. بالاخره به ناچار حقیقت ماجرا را تعریف کرد. گفت که نگران پیشرفت تحصیلی پسرش بوده و از این تعجّب می کند که چرا در مدارس استرالیا اینقدر کم درس درست و حسابی می خوانند.  
مدیر پس از شنیدن حرف های پدر کمی سکوت کرد و سپس جواب داد:

ما هم ۵۰ سال پیش مثل شما فکر می کردیم

مهرنوش ویزواری
همه چیز را همگان دانند. این وبلاگ را به این امید ایجاد کردیم تا پاتوقی باشد برای دبیران ریاضی شهرمان . از هم بیاموزیم که تا همیشه به آموزش نیازمندیم
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :